Naše úspěchy

 • Teeball dívky slaví 1. a 3. místo 15. 6. 2023

  Datum: 19.06.2023

  Ve čtvrtek 15. 6. proběhla soutěž družstev dívek, kterou pořádal Softballový klub Joudrs Praha a naše žákyně 6. a 8. tříd získaly krásné 1. a 3. místo.

  Děkujeme za jejich reprezentaci školy.

   

 • 1. místo v Beachvolejbalu všech pražských základních škol

  Datum: 14.06.2023

  V úterý 13. 6. naše žákyně 9. ročníků vyhrály turnaj všech pražských základních škol v Beachvolejbalu, který se konal opět v Beachklubu Ládví.

  Veliká gratulace!!!!!!!

 • 1. místo v Beachvolejbalu 5. 6. 2023

  Datum: 06.06.2023

  Žákyně 9. tříd vyhrály 1. místo na turnaji v Beachvolejbalu pořádané DDM Praha 8 – Spirála v Beachklubu Ládví. Turnaje se zúčastnilo 13 škol a turnaj je postupový, to znamená, že příští úterý 13. června bude naše trojice dívek reprezentovat Prahu 8 v krajském kole! Držíme pěsti.

 • FLORBAL BLACK ANGELS ZÍSKAL 1. MÍSTO 21. 5. 2023

  Datum: 22.05.2023

  Velký úspěch se podařil dne 21. 5. 2023 kroužku florbalu ZŠ Žernosecká, kteří na turnaji sezóny 2022/2023 v KFL v Letňanech dokázali vybojovat zlaté místo. Gratulujeme!

  Zlatá medaile!

  V neděli 21. května se v BB Aréně v Letňanech konal poslední turnaj Kids Floorball League, zkráceně KFL. Jednalo se o závěrečný florbalový turnaj pro děti, rozdělený do tří věkových kategorií. První kategorie byla určena pro žáky 1. až 3. třídy, druhá kategorie pro žáky 4. až 6. třídy a třetí kategorie pro žáky 7. až 9. třídy. Jelikož se jednalo o poslední turnaj v tomto školním roce, na děti čekaly i různé odměny a dárečky za jejich pravidelnou účast na těchto turnajích. Ve spolupráci s Mercuria Laser Game obdržel každý tým voucher na laser game, na který se hráči společně vydají. Nejprve bychom chtěli vyjádřit naši vděčnost všem dětem, které se zúčastnily tohoto turnaje, stejně tak jejich rodičům, trenérům a rozhodčím, kteří přispěli k hladkému průběhu celé akce. Rádi bychom také poděkovali našim sponzorům, kteří nám umožnili uspořádat tuto akci. Mezi naše partnery patří Městská část Praha 8, Praha-Troja, Praha 18, Praha 19, Hovorčovice, Dolní Chabry, Praha-Ďáblice a Hlavní město Praha. Nyní se pojďme podívat na výkony jednotlivých týmů v jednotlivých kategoriích.

  ZŠ Žernosecká se rozhodla utkat o medaile v první věkové kategorii, do které se také přihlásila. Vzhledem k velmi početnému složení hráčů nakonec utvořili rovnou dva týmy. V této kategorii určené pro žáky 1. – 3. třídy se utkalo celkem 8 týmů. Mezi nimi byly kromě dvou týmu ZŠ Žernosecká dále také ZŠ Ďáblice, ZŠ Chabry a dva smíšené týmy složené ze různých škol a dva týmy ze ZŠ Fryčovická. Nejúspěšnějším týmem se stal tým Žernosecká „1“, který po výhrách 5:1, 7:1 a 5:1 postoupil do dramatického finále proti týmu Fryčovická „1“. V napínavém finále dokázali zvítězit 3:2. O třetí místo se utkaly týmy Fryčovická „2“ a Ďáblice. Bronzovou příčku si nakonec odnesli hráči z Ďáblic, kteří porazili tým Fryčovická „2“ poměrem 3:2. Týmu Žernosecká „1“ ke zlaté medaili gratulujeme!

  Moc děkujeme za skvělé ukončení florbalové sezóny a budeme se na Vás těšit opět v novém školním roce! I ten bude plný florbalových turnajů. Nemáte-li ještě kompletní program na léto, podívejte se na naši bohatou nabídku nejenom florbalových kempů na www.krouzekpp.cz/kempy .

  Ohlasy rodičů:

  „V první kategorii pro nejmenší se nám rozhodně nejvíce líbilo využití hlavní i vedlejší haly, nejprve jsme se museli zorientovat, kde naše dítě bude vůbec hrát, ale pak to bylo už dobrý a vzhledem k rodičům, jakožto divákům skvělý krok. Bez problémů jsme viděli a nemuseli se nahoře mačkat jak ty předchozí turnaje.“

  „Naše děti si turnaj užily a většina zápasů byla opravdu vyrovnaná. Až z toho byly smutné, že je to už poslední turnaj a musí čekat až do nového školního roku na další, ale naštěstí jim čekání zkrátí příměstské kempy v Letňanech, na které řekly, že bezpodmínečně musí jít.“

   

 • Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Praha 8 v úterý 9. 5. 2023

  Datum: 15.05.2023

  V úterý 9. 5. 2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Praha 8 na venkovním multifunkčním sportovišti pro žáky prvního stupně Základní školy Žernosecká. Sportovní akce TAJV v Praze 8 patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

  Z celkového vítězství na turnaji se zaslouženě radovaly třídy 1.C, 2.B, 3.B, 4.B, 5.A. Nominovaní zástupci z každé třídy soupeřili se svými vrstevníky z vedlejších tříd ve všech soutěžních aktivitách. Finalisté postupového sportovního turnaje v Praze 8 získali upomínkové diplomy a další sponzorské ceny. Společně s oceněním obdrželi hráči ze ZŠ Žernosecká nominaci na závěrečný šampionát, Národní finále v Kladně, který se bude konat 9.12.2023 v Kladenské sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména ZŠ Žernosecká a Prahu.

  Sportovní den mládeže s TAJV v Praze 8 byl zrealizován za finanční podpory Nadačního fondu Žernosecká Sovička a partnerů soutěže.

  Mgr. Jan Váňa

  Organizátor soutěže

  www.tajv.cz

 • Příběhy našich sousedů 2022/2023

  Datum: 27.04.2023

  Do projektu Post Bellum – Příběhy našich sousedů se ve školním roce 2022/23 zapojilo šest žákyň z devátých ročníků. Svou zkušenost shrnuly takto: Projekt post Bellum příběhy našich sousedů byl obohacující zážitek nejen po technické, ale hlavně po historické stránce. Dostaly jsme se k příběhu „obyčejné“ dívky, která přesně v našem věku zažila okupaci Československa. Nebyl to příběh jako z románu nebo z akčního filmu. Tohle by reálný příběh plný chyb, radosti, strachu, bezmoci a bolesti. Byl surový a opravdový.

  Naším úkolem bylo natočit dokument o zážitcích paní Kobzové v období komunismu. Samy jsme si psaly scénář, samy jsme rozhovor nahrávaly, natáčely i vedly, pak ho stříhaly a nakonec prezentovaly. Ale hlavně jsme se spřátelily s velmi silnou a schopnou ženou, paní Kobzovou.
  Byť upravování a předělávání dokumentu nás stálo několik hodin práce občas i pozdě do noci, udělaly jsme to nejdůležitější, co jsme mohly. Předaly jsme tento příběh dál.

   

  Gabčo, Lucko, Bětko, Katko, Eliško, Elen,

  ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za Vaši účast v projektu Příběhy našich sousedů.
  Zde ještě hodnocení Vašeho filmu od všech tří porotců:
  Vladimír Libý – Velmi pěkně zpracovaná videoreportáž včetně scénáře a životopisu pamětnice.
   
  Jan Kalous – Natočená videoreportáž kombinuje dobové záběry (foto, audio) se vzpomínkami pamětnice (škoda, že nejde o rozhovor). I tak ale zpracování na vysoké úrovni, které zaujme.
   
  Hana Zimmerhaklová – V příběhu Jany Kobzové se žáci soustředili především na rok 1968 a následnou tzv. normalizaci. Žáci plně pochopili hist. kontext. Velmi kladně hodnotím jejich videoreportáž, která je neotřelým a zároveň srozumitelným způsobem podána. Jako drobnou výtku uvádím, že ve videu je spolu s pamětnicí zabírána i jedna s tazatelek, což může působit rušivě. Zpracování je jinak autentické, velmi tvůrčí a zdařilé.
   
  Ještě jednou moc děkuji!
  Iva Trojanová
  vedoucí paní učitelka projektu
 • 2. místo ve vybíjené

  Datum: 08.03.2023

  Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT, AŠSK a hlavním městem Praha uspořádal obvodní kolo pro Prahu 8 ve vybíjené. Žákyně 6. tříd získaly dne 8. 3. 2023 pro naši školu 2. místo.  Gratulujeme!

 • Pražské poetické setkání 3. 3. 2023

  Datum: 07.03.2023

  Obvodní kolo, kde se setkali milovníci poesie ze všech škol Prahy 8, se konalo v pátek 3. března 2023.

  Naše žákyně Eliška Blažková z 5.A postoupila do celopražského kola v obvodní recitační soutěži.  Pochvala a poděkování za reprezentaci naší školy také náleží všem zúčastněným.

 • 2. místo v házené 19. 1. 2023

  Datum: 19.01.2023

  Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT a AŠSK uspořádal dne 19. 1. 2023 obvodní kolo pro Prahu 8 v házené. Ve IV. kategorii dívky získaly naše žákyně 2. místo! Srdečně gratulujeme k tak výbornému výsledku!

  Jmenovitě:

  Karolína Mrázková 9.A
  Tereza Zedníková 9.A
  Agáta Dvořáková 9.A
  Karolína Žebrová 9.A
  Aneta Hrdličková 9.A

  Gabriela Mihulová 9.C
  Nikola Kmochová 9.C

  Adéla Svobodová 8.C
  Nicol Karpíšková 8.C

 • 2. místo ve florbalu I. mix 1. 12. 2022

  Datum: 12.12.2022

  Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT, AŠSK a hlavním městem Praha uspořádal obvodní kolo pro Prahu 8 ve florbalu. Žáci 1. a 2. tříd – kat. I mix získali dne 1. 12. 2022 pro naši školu 2. místo.  Gratulujeme!