Oznámení ředitelského volna

Vážení rodiče, milí žáci,

dovoluji si Vám oznámit, že na základě současné epidemiologické situace na území České republiky, Hlavního města Prahy, a především Základní školy Praha 8, Žernosecká 3,

vyhlašuji ve dnech  20. – 22. 12. 2021 ředitelské volno.

V současné době, kdy číslo pozitivně testovaných žáků naší školy přesáhlo 80 a v pracovní neschopnosti jsou bohužel i očkovaní učitelé, považuji toto řešení za nejlepší možné.

První povinností ředitelky školy je dle mého názoru chránit žáky, učitele i všechny ostatní zaměstnance ve škole. Životy a zdraví žáků i všech zaměstnanců jsou na prvním místě, a proto jsem se rozhodla přistoupit k tomuto kroku. Prodloužením vánočních prázdnin, byť jen o tři dny, doufám, přispějeme ke zpomalení šíření infekce. Abychom jako škola zajistili maximální podporu zaměstnaným rodičům, nabízíme provoz Školní družiny v plném rozsahu pro přihlášené účastníky. Pokud je Váš syn/Vaše dcera účastníkem školní družiny a máte zájem, přihlaste je prosím prostřednictvím vychovatelky příslušného oddělení nejpozději do 10. 12. 2021 (pátek). Na pozdější přihlášky nebudeme z organizačních důvodů brát zřetel. Podle počtu přihlášených rozhodneme o otevření školní jídelny v těchto dnech.

Zároveň bych Vás při této příležitosti chtěla požádat, abyste před lednovým nástupem do školy absolvovali se svými dětmi PCR testy a pomohli nám tak zpomalit šíření nákazy COVID 19 ve škole. Pevně doufám, že do nového kalendářního roku všichni vstoupíme s negativními testy a pozitivní myslí.

Klidné prožití adventního času,

Božena Čerňanská

ředitelka školy