Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Praha 8 v úterý 9. 5. 2023

V úterý 9. 5. 2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Praha 8 na venkovním multifunkčním sportovišti pro žáky prvního stupně Základní školy Žernosecká. Sportovní akce TAJV v Praze 8 patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

Z celkového vítězství na turnaji se zaslouženě radovaly třídy 1.C, 2.B, 3.B, 4.B, 5.A. Nominovaní zástupci z každé třídy soupeřili se svými vrstevníky z vedlejších tříd ve všech soutěžních aktivitách. Finalisté postupového sportovního turnaje v Praze 8 získali upomínkové diplomy a další sponzorské ceny. Společně s oceněním obdrželi hráči ze ZŠ Žernosecká nominaci na závěrečný šampionát, Národní finále v Kladně, který se bude konat 9.12.2023 v Kladenské sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména ZŠ Žernosecká a Prahu.

Sportovní den mládeže s TAJV v Praze 8 byl zrealizován za finanční podpory Nadačního fondu Žernosecká Sovička a partnerů soutěže.