DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

Vážení rodiče,

zveřejňujeme důležité informace k současné situaci.

https://www.praha8.cz/Doporuceni-Ministerstva-zdravotnictvi-obcanum-CR-a-dalsim-osobam-prijizdejicim-z-Italie-1.html

https://www.praha8.cz/Dulezite-varovani-Ministerstva-zdravotnictvi-k-soucasne-situaci-1.html

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/kvuli-enormnimu-zajmu-prazanu-o-tema-onemocneni-covid-19-prazska-hygiena-posiluje-nove-zrizenou-infolinku-o-dalsi-telefonni-cislo-773-782-850-4613_4613_161_1.html

Z dosud provedených konzultací vyplývá, že lidé v Itálii pobývali mimo oblast výskytu onemocnění. Lyžařská střediska v Itálii nejsou přímo v ohnisku nákazy, nacházejí se několik stovek kilometrů ohniskům vzdáleny. I WHO považuje riziko možného přenosu nákazy v Itálii za nízké. Ohniska nákazy jsou uzavřena, tudíž je nikdo z Čechů nemohl navštívit. Proto se doporučuje sledovat svůj zdravotní stav a v teprve v případě změny zdravotního stavu informovat telefonicky  svého registrujícího praktického lékaře či místně příslušnou krajskou hygienickou stanici.

HSHMP současně uvádí, že děti po návratu z jarních prázdnin, které pobývaly v lyžařských centrech Itálie nejsou ohroženy rizikem koronaviru Covid-19, není třeba je omezovat v docházce do kolektivu. V případě zdravotních potíží se rodiče dětí obrátí na registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost.

Dotazy na infolinkách zodpovídají odborní zaměstnanci pražské hygieny, kteří jsou obyvatelům Prahy schopní vysvětlit míru rizika možného onemocnění.