Partnerství škol – Slovensko

Naše škola v rámci projektu Záložka do knihy spojuje školy začala v roce 2017 spolupracovat se Základní školou s mateřskou školou v Horní Vsi, v Trenčínském samosprávném kraji. Spolupráce byla vyhodnocena oběma stranami jako velice přínosná, příjemná, a efektivní. Proto v ní rádi pokračujeme již šestým rokem…

Fotogalerii z vyrábění z uplynulých let si můžete prohlédnout na Záložka do knihy spojuje školy 

Říjen 2022

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásily u příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven 2022 již 13. ročník projektu  Záložka do knihy spojuje školy, jehož letošním tématem bylo „Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení / Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie“.
Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními  školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci vytvoří v rámci projektu záložky do knih, na nichž libovolnou technikou ztvární letošní projektové téma, a vymění si je s partnerskou slovenskou školou.
Naše škola ZŠ Žernosecká se letos opět zapojila a stále jsme rádi hrdými partnery Základní školy s mateřskou školou v Horní Vsi, v Trenčínském samosprávném kraji. Na Slovensko zašleme 70 záložek. Zúčastnily se celé třídy 3.B a 5.C . Moc děkuji paním učitelkám Mgr. Janě Mejdrové a Mgr. Simoně Havlové a všem žákům za zájem o projekt a nápadité ztvárnění záložek.
Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 997 škol.
Moc děkujeme za možnost se projektu zúčastnit, nejen že vyrábění žáky bavilo, ale v rámci budování nových vazeb to velice potěšilo hlavně „naše“ žáky ZŠ Žernosecká, kteří mají mnoho příbuzných na Slovensku.

Podívejte se na fotografie z vyrábění.